Anlık Altın Fiyatları, Altın Ne Olur Güncel Analizi

Anlık Altın Fiyatları, Altın Ne Olur Güncel Analizi

Altındaki hareketlilik tüm hızı ile sürerken gram altının 292-298 bandında işlem görmesi bekleniyor. Kısa ve uzun vade analizlere ait haberleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Altının gram fiyatı, yüzde 0,4 yükselişle 296 lira orantısında prosedür görüyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 486 lira, cumhuriyet altını da 1.984 liradan satılıyor.

Gram altın, cuma günü, dolar kuru ve altının ons fiyatındaki yükselişe paralel değer kazanarak, günü önceki kapanışın yüzde 0,7 üstünde 294,7 liradan tamamladı. Yeni haftaya da yükselişle başlayan altının gram fiyatı, saat 10.50 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,4 üstünde 296 liradan prosedür görüyor.

Aynı dakikalarda Kapalıçarşı’da çeyrek altın 486 lira, cumhuriyet altını da 1.984 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, şu sıralarda önceki kapanışın yüzde 0,3 üstünde 1.562,1 dolardan prosedür görüyor.

Analistler, bu hafta ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD Senatosu’ndaki yargılama sürecinin yatırımcıların gündeminde olacağını belirterek, Trump’ın azledilmesiyle alakalı Senato’daki yargılamanın, 21 Ocak Salı günkü oturumla başlayacağını kaydetti. Oturumların iki haftadan çok sürmesinin beklenmediğini bildiren analistler, Senatodaki Cumhuriyetçi çoklığı nedeniyle aklanma kararının çıkacağının öngörüldüğünü dile getirdi.

Analistler, jeopolitik ilerlemeler yönünden ABD ile İran arasındaki gerilimin henüz gündemden düşmesi ardından Libya ile alakalı ilerlemelerin takip edildiğini ifade etti. Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Libya Konferansı’nın netice bildirgesinde, Libya Temsilciler Meclisi’nin onayladığı tek, birleşik, kapsayıcı ve etkin bir hükümetin kurulmasının desteklendiğini bildiren analistler, anlaşmanın siyasi çözüm amacıyla mühim bir yol haritası olduğunu kaydetti. Analistler, bu ilerlemelerin küresel piyasalarda risk algısını görece artırdığını ve altın fiyatlarını yukarıya yönlü desteklediğini ifade etti.

Bugün vatan içi ve vatan dışında veri takviminin sakin olduğunu kaydeden analistler, teknik yönden altının ons fiyatında 1.540 doların destek, 1.570 doların direnç mevkisine geldiğini, gram altında ise 290-298 lira bandının izlenmesi gerekliliğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir