CFTC, 2019’da 1.3 Milyar Doların Üzerinde Düzenleyici Ceza Aldı

CFTC, 2019’da 1.3 Milyar Doların Üzerinde Düzenleyici Ceza Aldı

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), 2019 yılı için 26 Kasım 2019’da yıllık uygunluk ve tenfiz sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre, Komisyon 1,3 milyar dolardan fazla tazminat, ceza ve azap çekmeyi başardı. (1 Ekim 2018’de başlayan ve 30 Eylül 2019’da sona eren dönem için.)

Sonuçlar ayrıca, söz konusu mali yıl boyunca kimlik sahtekarlığı, manipülasyon ve tüketici fonlarının yasadışı kullanımı ile suçlananlar da dahil olmak üzere birkaç yüksek profilli davaya dikkat çekti.

Dikkat edilmesi gereken önemli nokta, bu yılki ceza oranının geçen yıla göre% 39 artması. Bu yeterince ilginç değilse, 2019’un penaltı rakamları Komisyon tarihinin en yüksek 4. rakamıdır.

Sonuçlar ayrıca, CFTC’nin bu yıl toplam 69 icra eylemi gerçekleştirdiğini de vurguladı. Bu rakam bir önceki yılda 67 idi. Bu toplamdan sadece 4 vaka, kimlik sahtekarlığı, emtia sahtekarlığı veya manipülatif davranış suçlamalarına girmedi. Komisyona göre, bu yıl çeşitli davalarda karmaşık ve önemli davalar dediklerini takip ettiler.

Bunun yanı sıra, raporlar CFTC’nin dönüm noktası yerleşimleri aracılığıyla üst düzey davalara uygulanabilir taahhütleri sağlayabildiğine de işaret etti. Bu vakalar pazar alanının tüm yelpazesini kapsıyordu. Suistimal örnekleri arasında kimlik sahtekarlığı, kıyaslama oranlarında manipülasyon ve dijital para birimlerini içeren perakende dolandırıcılık sayılabilir.

Rapor ayrıca, Komisyon’un yıl boyunca önemli kilometre taşları olarak kabul ettiği çeşitli kripto programlarına karşı birkaç uygulama eylemi sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir