Güney Koreli Sigorta Firması BAE Petrol Firmasına 3 Milyar Dolar Finansman Sunacak

Güney Koreli Sigorta Firması BAE Petrol Firmasına 3 Milyar Dolar Finansman Sunacak

Güney Kore’nin devlet ticaret sigortası şirketi Korea Trade Insurance Corporation (K-Sure), Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi’ne (ADNOC) 3 milyar dolar değerinde finansal destek sunmayı kabul ettiğini açıkladı.

Hareket, Güney Kore’nin Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en iyi petrol şirketleriyle ilişkilerini daha da güçlendirme çabalarının bir parçası. Anlaşma şartlarına göre, ADNOC’a K-Sure tarafından tüm yurtdışı projeleri için sigorta olanakları sağlanacaktır. Anlaşma üç yıl sürecek. Ayrıca petrol şirketine Citibank ve Bank of China gibi önde gelen borç verenlerden kredi alma konusunda yardımcı oldu.

Güney Koreli sigortacı, “K-Sure, ADNOC ile stratejik bir ittifak kuran tek Güney Koreli finans kuruluşu oldu” dedi . Finansman anlaşması, bu yıl K-Sure tarafından sunulan en büyük şirket haline geldi. K-Sure için de önemli bir anlaşma çünkü ADNOC BAE’nin en büyük petrol firması ve ülkedeki petrol rezervlerinin% 95’ini kontrol ediyor.

Güney Kore’den bir firmanın böylesine büyük bir adım atması uzun bir süre daha piyasalarda konuşulacak gibi görünüyor. Bir sigorta firması olan Korea Trade Insurance Corporation’un böyle bir adım atmasının asıl sebepleri zaman içinde ortaya çıkacak gibi görünüyor. Eğer ki atılan bu adımın devamı gelirse zaman içinde Orta Doğu’daki ülkeler ile Uzak Doğu Asya’daki ülkeler arasında yeni bir köprü inşası atılabilir gibi görünüyor. Tabi zamanın bu konuda ne göstereceği belli olmadığından dolayı net bir şey söylemek mümkün değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir