Iota Nedir? Nasıl Alınır? Nereden Alınır? Dev Rehber

Iota Nedir? Nasıl Alınır? Nereden Alınır? Dev Rehber

Iota Nedir? Nasıl Alınır? Nereden Alınır? Dev Rehber

Kripto para piyasasının son zamanlarda parlayan yıldızı İota kısa bir süre önce %500 değerlenerek bütün gözleri üzerine çevirdi. İkinci bir Bitcoin trenini kimse kaçırmak istemediği için de büyük bir ilgi görmeye başladı.
İota Nedir?
Ana amacı nesnelerin interneti sektöründe kullanılmak olan, merkezsiz, ölçeklenebilir, modüler ve işlem ücreti olan kripto paradır. Bitcoin’den en büyük farklarından birisi Blockchain teknolojisini değil Tangle teknolojisini kullanmasıdır. Bu teknoloji sayesinde transfer ücreti de tarihe karışıyor. Bir anda yüksek bir değer artışı yaşamasının en büyük nedeni de transfer ücretinin olmaması olarak görülüyor.
Bir diğer büyük fark ise sisteme katılan sayısı arttıkça Blockchain teknolojisi yavaşlarken, Tangle teknolojisinde tam tersi söz konusu. Durum böyle olunca da İota yaygınlaştıkça daha büyük verilerin işlenmesi, paylaşılması ve gönderilmesi daha uygun hale geliyor. Bu özelliğin meyvelerini en çok nesnelerin interneti alanında kendini gösterecek.

Iota Nasıl Alınır? Nereden Alınır?

Fiyatının bir anda artması üzerine Kripto para ile ilgilenen herkes güvenilir bir İota satışı yapan şirket aramaya başladı. Şu an için sadece iki platform üzerinden İota alınabilmekte. Bunlar; Binance ve Bitfinex. Fakat her iki platformda da ne Türk Lirasıyla ne de Dolarla işlem yapılmamaktadır ve tüm işlemleri Bitcoin ile yapabiliyorsunuz. Herhangi bir Türk firmasından BTC alıp, bu iki platforma aktardıktan sonra İota alışverişinizi yapabilirsiniz. Tabi, Bitcoin alma – gönderme sırasında ödeyeceğiniz komisyonlar şu an için dolaylı olarak İota’yı olduğundan daha pahalı hale getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir